Hírek
2018. Augusztus 28. 09:22, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Katasztrófakockázatot értékelő rendszer épül ki
Egységes, országos katasztrófakockázati értékelőrendszer épül ki a jövő év végére közel 3 milliárd forint felhasználásával, az Európai Unió támogatásával
- tájékoztatta a programvezető Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője kedden az MTI-t. Hajdu Márton közölte: a projekt keretében egy olyan, térinformatikai alapú katasztrófakockázat-értékelési adatbázist alakítanak ki, ami képes akár egy-egy településre vonatkozóan is azonosítani a potenciális veszélyforrásokat és azok hatását.
A programvezető OKF mellett az Országos Meteorológiai Szolgálat, az Országos Vízügyi Főigazgatóság, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal, az Országos Közegészségügyi Intézet, valamint a Magyar Bányászati és Földtani Szolgálat is részt vesz a megvalósításban - tette hozzá.
A rendszer működtetéséhez - egyebek mellett - huszonhat szervert és a kapcsolódó operációs rendszert, valamint csaknem ötven adatbázis-kezelő szerverliszenszt szerez be a konzorcium. Az adatgyűjtést, az adatok rögzítését országszerte huszonhárom, légi felderítési képességekkel rendelkező, drónokat működtető mobil egység is támogatja majd - mondta el Hajdu Márton.
A Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program keretében megvalósuló projekt támogatási összege 2 milliárd 900 millió forint.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 06. 17:00, szombat | Belföld
Kármán András: fontos, hogy az Európai Beruházási Bank sokkal aktívabb legyen Magyarországon
2026. Június 06. 16:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: végre távozott az MTVA hírhamisító vezérigazgatója
Megkésve, de ma végre távozott a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) hírhamisító vezérigazgatója - írta Magyar Péter miniszterelnök pénteken Facebook-oldalán.
2026. Június 06. 16:00, szombat | Belföld
Megerősítette Magyarország osztályzatát a Fitch Ratings
Megerősítette változatlan negatív kilátással Magyarország hosszú távú államadóskockázati besorolását az eddigi \\\"BBB\\\" - vagyis befektetési ajánlású - szinten a Fitch Ratings.
2026. Június 06. 14:00, szombat | Belföld
Az európai uniós migrációs paktum ellen tüntettek Budapesten
Az Európai Unió migrációs paktumának elutasítását követelték tüntetők jobboldali influenszerek által szervezett demonstráción pénteken Budapesten.
