Városlista
2026. május 22, péntek - Júlia, Rita

Hírek

2011. Október 13. 07:17, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

Kevesebb pénze lesz jövőre a MÁV-nak

Kevesebb pénze lesz jövőre a MÁV-nak

Több nyugati ország példáján keresztül látható, hogy a vasút teljes társadalmi költsége kedvezőbb a többi közlekedési módhoz képest, ezért megéri jelentős, akár innovatív befektetéseket is végrehajtani.

Mondta Szarvas Ferenc a MÁV Zrt. elnök-vezérigazgatója a XII. Vasútgépész Napok című szakkonferencián, Sopronban.


A sikeres vasútfejlesztés kulcstényezői Magyarországon is a kiszámítható finanszírozás, a kor kihívásainak megfelelő, vasútbarát szabályozás, a fejlesztési erőforrások hatékony allokációja és felhasználása, valamint az utas- és ügyfélorientált fejlesztés.

A finanszírozással kapcsolatban Szarvas Ferenc kifejtette, hogy a jövőben várhatóan kevesebb pénz áll majd a vasúttársaság rendelkezésre. Ezért különös jelentősége van annak, hogy a vasútvállalat vezetése tudatosan tárja fel a takarékos, költséghatékony megoldásokat, amelyekkel a vállalatcsoportot legalább a jelenlegi szolgáltatási színvonalon, vagyis hatékonyabban lehet működtetni – egyben utalt a jövő évtől évi 2 milliárd forintos megtakarítást jelentő, felsővezeték-karbantartási funkció visszaszervezését megalapozó döntésre.

Szarvas Ferenc hangsúlyozta továbbá, hogy a MÁV Csoport felkészül a Közlekedési Holding keretében betöltendő feladatokra: a MÁV vezetése előkészíti a vasúti infrastruktúra üzletág leválasztását, továbbá a vasúttársaság vezetése kiemelten vizsgálja egy olyan egységes vasúti személyszállító értéklánc létrehozását, amely három leányvállalat – MÁV-START Zrt., MÁV-TRAKCIÓ Zrt. és MÁV-GÉPÉSZET Zrt – tevékenységének a mostaninál mélyebb integrálását jelenti. Ehhez kapcsolódóan pedig a MÁV vezetése vizsgálja egy olyan önálló eszközkezelő létesítését, amely további működtetési és költségelőnyökkel járhat.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 22. 12:00, péntek | Belföld

Gajdos László: nem érkezik több azbeszt tartalmú kőzet Ausztriából

Péntektől leállítja az azbeszt tartalmú kőzet Magyarországra irányuló értékesítését az osztrák cég - közölte az élő környezetért felelős miniszter csütörtökön a Facebook-oldalára feltöltött videóban.

2026. Május 22. 09:00, péntek | Belföld

Napos, száraz, nyáriasan meleg idő várható a pünkösdi hosszú hétvégén

Napos, száraz, nyáriasan meleg idő várható a pünkösdi hosszú hétvégén, a csúcshőmérséklet a 30 Celsius-fokot is megközelítheti. A szél többfelé lesz élénk, olykor erős

2026. Május 21. 15:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: újjáépül a lengyel-magyar barátság a közlekedésben is

Újjáépítik a lengyel-magyar barátságot a közlekedésben is - írta közösségi oldalán a közlekedési és beruházási miniszter szerdán, miután tárgyalt Dariusz Klimczak lengyel infrastruktúráért felelős miniszterrel.