Hírek
2017. Május 12. 15:31, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Kezd durvulni a pollenhelyzet
Pollenhelyzet - Fokozatosan emelkedik a pázsitfűfélék pollenkoncentrációja
A hétvégén a pázsitfűfélék pollenkoncentrációja fokozatosan emelkedik, helyenként már elérheti a tüneteket okozó közepes szintet, és a hirtelen kialakuló zivatarok során roncsolódó pollenszemek esetenként asztmatikus tüneteket is kiválthatnak - közölte az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) pénteken a hivatalos Facebook-oldalán.
Pénteken és szombaton mediterrán eredetű pollenszemek is érkezhetnek hazánkba, így például az olajfáé és a komlógyertyáné is megjelenhetnek a levegőben. Közepes szintet érhet el még a tölgy, a kőris, valamint a kevésbé jelentős allergének közül az eperfafélék, a fenyőfélék és a dió pollenkoncentrációja. A nyír, a platán és a fűz pollenje már csak minimális mennyiségben van jelen. Az útifű és a lórom pollenkoncentrációja csak lassan emelkedik, egyelőre az alacsony tartományban marad.
A kültéri allergén gombák spóraszáma várhatóan emelkedik, a Cladosporium (fonálpenész) koncentrációja többfelé elérheti a tüneteket okozó közepes-magas szintet is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 17. 14:00, kedd | Belföld
Szijjártó Péter szerint Brüsszel el akarja venni az olcsó orosz kőolajat Magyarországtól
2026. Március 17. 13:00, kedd | Belföld
NAV: hétfőn még kérhető az szja-bevallási tervezetek postázása
Hétfő éjfélig még kérhetik az szja-bevallás tervezetének postázását azok, akiknek nincs elektronikus elérhetősége.
2026. Március 17. 11:00, kedd | Belföld
EM: megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál
Hétfőtől megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál - hívta fel a figyelmet Solymár Károly Balázs, az Energiaügyi Minisztérium (EM) infokommunikációért felelős államtitkára a tárca Facebook-oldalán hétfőn.
