Hírek
2013. Február 19. 05:00, kedd |
Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Kezelje természetes úton gyermeke betegségét
A gyerekek gyakran megbetegszenek, évente 6-8-szor fáznak meg, s emellett számos más betegség érheti őket. Sokan használnak alternatív, természetes gyógynövényeket kezelésükre gyógyszerek helyett. Ezek azonban inkább megelőzésre, a fertőzések kivédésére alkalmasak, különösen a tanév kezdetén fontos használatuk - írja a Fox News cikke.
A tanév kezdetén, utazáskor és ünnepek alatt gyakoribbak a megbetegedések a gyerekek körében. A szakértők összegyűjtöttek néhány olyan természetes gyógymódot, amelyek enyhítik gyermeke tüneteit és gyorsíthatják a felépülést. Azonban ne feledje, mielőtt bármilyen természetes gyógymódot alkalmazna gyógyszer helyett, egyeztessen a gyermekorvossal. Ugyanis csakúgy, mint a gyógyszerek esetében, itt is fennáll a mellékhatások veszélye.
A megfázás tüneteinek enyhítésében segít a dél-afrikai növény, az umcka, amely mentolos ízének köszönhetően segít felszabadítani a légutakat, valamint csökkenteni a torokfájást. A gyömbérből készült tea szintén jó természetes gyógymód.
A köhögés csillapításában segít a vadcseresznye, a gyöngymenta, az izsóp és az eukaliptusz szirup keveréke.
Az oscillo az egyik legelterjedtebb és legszélesebb körben használt alapanyag az influenza tüneteinek enyhítésére.
A láz aggasztó lehet, de mivel a baktériumokat elpusztítja, ezért egyben jó is, azt jelzi, hogy a szervezet felvette a küzdelmet a vírussal szemben. A citromfű, a cickafark és a gyöngymenta segíthet a láz csökkentésében. Ugyanakkor ne feledje, mindenről egyeztessen a gyermekorvossal!
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 05. 07:36, péntek | Életmód
A mecseki Zengőn álló építmény lett az Év kilátója 2025-ben
A magyar turisták szavazatai alapján dőlt el, hogy a Mecsek-hegység legmagasabb hegyén álló, az arról elnevezett építmény lett az Év kilátója pályázat győztese
2025. December 02. 07:13, kedd | Életmód
Emlékérmét bocsátott ki a 2025-ös magyar űrrepülés tiszteletére az MNB
Emlékérmét bocsátott ki a 2025-ös magyar űrrepülés tiszteletére a Magyar Nemzeti Bank (MNB) hétfőn, Budapesten.
2025. December 02. 07:04, kedd | Életmód
A Székely Hadosztályra emlékeztek Budapesten
A Székely Hadosztály a bátorság, a helytállás, az összefogás jelképe - hangsúlyozta a Magyarságkutató Intézet főigazgatója azon hétfői pódiumbeszélgetésen, amely a székely katonák 1918-1919-es szerepvállalásáról szólt.
2025. December 01. 07:25, hétfő | Életmód
Kárpátalján járt a Jónak lenni jó! csapata
Kárpátalján járt a Jónak lenni jó! csapata, ahol nagy szeretetet és összefogást tapasztaltak
