Hírek
2012. Május 06. 14:11, vasárnap |
Sport
Forrás: mno.hu / MTI
Kinyitott a Tüskecsarnok
Tizenhat évi kényszerszünet után szombaton – még ha csak részben is, de – birtokba vehették a lágymányosi Tüskecsarnokot a sportoló gyerekek és felnőttek.
„Végre sportos csatáktól, küzdelemtől, gólörömtől és lelkes szurkolástól hangos az a csarnok, amelyik 16 éve üresen állt. Az előzetes ütemtervnek megfelelően már zajlik a Tüskecsarnok befejezésének tervezése, de maga az építkezés csak jövő év elején kezdődik. Szerettük volna, ha addig, vagyis a munkák tényleges elkezdéséig is megtelik élettel a lágymányosi létesítmény, ezért a Nemzeti Sportközpontok a következő hónapokban bérbe adja a csarnokot, amelyben mostantól jégpálya üzemel” – nyilatkozta Vígh László kormánybiztos a Nemzeti Sportközpontok sajtóanyaga szerint.
A Tüskecsarnok beruházása 1993-ban indult, eredetileg az 1996-ra tervezett budapesti Expóra épült, de azóta sem készült el. Idén március végén döntött a kormány arról, hogy folytatódhat a több mint másfél évtizede félkész állapotban, üresen álló Tüskecsarnok építése. A munkák várhatóan 2014-re fejeződnek be, a beruházás 5,9 milliárd forintba kerül. „Elképzeléseink szerint a Tüskecsarnok 2014-től az egyetemi és főiskolai sportélet budapesti fellegvára lesz. A hallgatók mellett természetesen az élsportolók, valamint a sportos közegben kikapcsolódni vágyó budapestiek is élvezhetik majd a létesítmény szolgáltatásait” – tette hozzá a kiemelt sportlétesítmény-fejlesztésekkel, sportberuházásokkal összefüggő kormányzati feladatok ellátásáért felelős kormánybiztos.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 20. 10:04, szombat | Sport
Premier League - Szoboszlai harmadszor a hónap legjobbja Liverpoolban
Szoboszlai Dominik lett november legjobb játékosa az angol labdarúgó-bajnokságban címvédő Liverpoolnál.
2025. December 20. 09:47, szombat | Sport
Labdarúgó NB I - Győzött Miskolcon és élre állt az FTC
A címvédő Ferencváros 1-0-ra győzött a Diósgyőr otthonában a labdarúgó NB I 18. fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén.
2025. December 19. 07:34, péntek | Sport
Labdarúgó NB I - Dárdai Pál lett az Újpest FC sportigazgatója
A korábbi szövetségi kapitány Dárdai Pált nevezték ki csütörtökön az Újpest FC labdarúgócsapatának sportigazgatójává.
2025. December 18. 07:34, csütörtök | Sport
Labdarúgó NB I - Az FTC szerződést hosszabbított Robbie Keane-nel
A Fizz Ligában címvédő és jelenleg második helyezett Ferencváros szerdán szerződést hosszabbított a labdarúgócsapat vezetőedzőjével, Robbie Keane-nel.
