Városlista
2026. március 1, vasárnap - Albin

Hírek

2025. Május 04. 08:59, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Koncz Zsófia: 2026-tól félmillió, 2029-től egymillió édesanyának nem kell személyi jövedelemadót fizetnie Magyarországon

Koncz Zsófia: 2026-tól félmillió, 2029-től egymillió édesanyának nem kell személyi jövedelemadót fizetnie Magyarországon

Jövőre félmillió, 2029-től pedig már egymillió édesanyának nem kell személyi jövedelemadót fizetnie Magyarországon - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkára szombaton a Facebook-oldalán.

Az államtitkár a közösségi oldalra feltöltött videóüzenetében az anyák napjához kapcsolódva úgy fogalmazott: az édesanyák szeretete, szolgálata, fantasztikus helytállása nemcsak a családjuk, hanem az egész nemzet számára fontos.

"Az idei anyák napja azért is különleges, mert az országgyűlés a héten elfogadta az anyák személyijövedelemadó-mentességéről szóló törvényjavaslatokat"
- emlékeztetett.

A családi adókedvezmény korábban már elfogadott duplázásával és az anyák szja-mentességével Európa legnagyobb családi adócsökkentési programját valósítja meg a magyar kormány - hangsúlyozta Koncz Zsófia.

Kifejtette, hogy idén július elsejétől kétszeresére emelkedik a családi adókedvezmény összege, majd október elsejétől életkortól függetlenül életük végéig szja-mentesek lesznek a háromgyermekes anyák, 2026 január elsejétől a 30 év alatti egygyermekes anyák is szja-mentességet élveznek majd, valamint fokozatosan bevezetik a kétgyermekes anyák személyi jövedelemadó-mentességét is. 2026-tól a 40 év alatti, 2027-től az 50 év alatti, 2028-tól a 60 év alatti, 2029-től pedig a 60 év feletti kétgyermekes anyát is szja-mentesek lesznek, ami a világon egyedülálló lesz - emelte ki az államtitkár.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 01. 13:00, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: egy fokozattal megemeltük a terrorfenyegetettség készültségi szintjét

Összeült a Védelmi Tanács, megemeltük a terrorfenyegetettség szintjét egy fokozattal - mondta Orbán Viktor miniszterelnök szombat este közzétett Facebook-videójában.

2026. Március 01. 12:00, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai

A televízióban közvetített számsorsoláson az alábbi nyerőszámokat húzták ki szombaton az ötös lottón:

2026. Március 01. 10:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter Orbánnal együtt nézné meg személyesen, mi a helyzet a Barátság kőolajvezetékkel

Szombaton, az országjárás sárbogárdi állomásán Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke reagált Lázár János korábbi üzeneteire.

2026. Február 28. 12:00, szombat | Belföld

MÁV-vezérigazgató: elindult a rendszeres teherforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon

Ma hajnalban elindult a rendszeres teherforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon - olvasható a MÁV Csoport vezérigazgatójának pénteken a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében.