Városlista
2025. május 1, csütörtök - Fülöp

Hírek

2018. Október 01. 09:27, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Korszerű motorvonatokkal fejleszti szolgáltatását a MÁV-Start Kelet-Magyarországon

Korszerű motorvonatokkal fejleszti szolgáltatását a MÁV-Start Kelet-Magyarországon

Korszerű Desiro dízel motorvonatokkal fejleszti szolgáltatását a MÁV-START Kelet-Magyarországon, a motorvonatok hétfőtől közlekednek a Debrecen-Nagykereki és a Debrecen-Tiszafüred-Füzesabony vonalon

- közölte a MÁV-Start Zrt. hétfőn az MTI-vel. A közlemény szerint Debrecen elővárosi közlekedésének fejlesztésével a vasúttársaság a bérletes utasok megtartását szeretné elérni, valamint, hogy a korszerűbb járművek miatt egyre többen válasszák a vasúti közlekedést. A Desiro dízel motorvonatokon komfortosabb az utazás a turisztikai szempontból egyre népszerűbb Tisza-tóhoz és környékéhez is - tették hozzá.

A vasúttársaság arra számít, hogy a Debrecen-Nagykereki vonalon a motorvonatoknak köszönhetően nő az utasok elégedettsége.

A magyar vasúthálózaton 2003 óta használt, 220 férőhelyes (ebből 110 ülőhely) Desiro motorvonatok utastájékoztató rendszerrel, légkondicionált, részben alacsonypadlós, kerekesszékek és babakocsik fogadására, 4 kerékpár szállítására is alkalmas utasterekkel, valamint mozgáskorlátozottak által is könnyen használható mosdóval rendelkeznek - ismertette a MÁV-Start.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 30. 07:52, szerda | Belföld

Zsigó Róbert: május második felében lesz döntés az árréscsökkentés fenntartásáról

Amikor a kormány bevezette az árréscsökkentést, úgy döntött, hogy május 31-ig tartja azt fenn, ezért május második felében értékeljük és döntünk arról, hogy folytatjuk-e az árréscsökkentést

2025. Április 29. 07:32, kedd | Belföld

Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary

Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary a beutazó turizmus fellendítése érdekében - közölték a felek az MTI-vel hétfőn.

2025. Április 29. 07:30, kedd | Belföld

Ukránoktól félti a magyar munkahelyeket Orbán Viktor

Ukrajna európai uniós tagságának kérdése eldönti, hogy milyen lesz a mai fiatalok következő 20 éve, a legaktívabb, legproduktívabb, legígéretesebb két évtizede