2024. május 18, szombat - Erik, Alexandra

2013. Október 10. 12:42, csütörtök | Helyi
Forrás: www.sunshinefm.hu/SA

Letették az alapkövet, kezdődik a Tömbkórház építése

A nyíregyházi Jósa András Oktatókórházban egy nagy volumenű fejlesztést hajtanak végre.

Letették az európai uniós és állami támogatásból megvalósuló, 14,5 milliárd forint összértékű tömbkórház-beruházás alapkövét csütörtökön a nyíregyházi Jósa András Oktatókórház területén. Szócska Miklós, az Emberi Erőforrások Minisztériumának egészségügyért felelős államtitkára köszöntőjében kiemelte: a közelmúltban elindított kórházfejlesztési programokkal és az egészségügyi dolgozók béremelésével a kormányzat és a minisztérium tanúságot tett amellett, hogy fontos és egyre épülő terület az egészségügy.

A nyíregyházi kórházberuházás keretében 2014 végéig új onkológiai betegellátó részleg, gyermekgyógyászati tömb, valamint szív- és érrendszeri központ épül fel. Szócska Miklós elmondta: tavaly július 1-el egy új betegútrendszert vezettek be, mely régiókra és területekre osztotta az ellátási területeket. A modellt kezdi visszaigazolni, hogy mostanra csökkentek a régiók közötti betegutak. Az átalakulás következő része, hogy az ország több pontján, így a nyíregyházi Jósa András Oktatókórházban is egy nagy volumenű fejlesztést hajtanak végre.

A Szócska Miklóssal készült interjút az alábbi oldalon hallgathatja meg:

2024. Május 18. 16:00, szombat | Belföld

Baleset-tűz

Meghalt egy ember egy dombóvári háztűzben

2024. Május 18. 11:00, szombat | Sport

RÖVIDHÍR!

3x3-as olimpiai selejtező - Győzött a férfi válogatott, szombaton dől el a továbbjutás

2024. Május 18. 11:00, szombat | Életmód

Kormány-egészség

Hornung Ágnes: ismét támogatásra pályázhatnak az 1-es típusú diabétesszel foglalkozó civil szervezetek

2024. Május 18. 09:24, szombat | Külföld

Voks 24 - Volt, amikor egy EP-mandátumhoz 116 ezer szavazat is elég volt