Városlista
2025. szeptember 16, kedd - Edit

Hírek

2018. December 06. 13:09, csütörtök | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Letöltendő börtönt kapott egy bombával fenyegetőző férfi

Letöltendő börtönt kapott egy bombával fenyegetőző férfi

Első fokon 2 év 6 hónap végrehajtandó szabadságvesztésre ítélte a bíróság azt a férfit, aki miatt több ezer embernek kellett elhagynia egy budapesti bevásárlóközpontot, mert bombával fenyegetőzöttel.

- közölte a Fővárosi Főügyészség csütörtökön az MTI-v A közleményben emlékeztettek, a férfi 2018. május 25-én, délelőtt, a 112-es segélyhívó számon azt a valótlan bejelentést tette, hogy egy X. kerületi üzletközpontban bombát helyezett el, amely két óra múlva felrobban.

A rendőrök az üzletközpontot kiürítették: legalább 3500 vásárlónak és 200 alkalmazottnak kellett távoznia. A bombával fenyegető férfit rövid időn belül, a bevásárlóközpont közelében elfogták.

A Budapesti X. és XVII. Kerületi Ügyészség a vádlottal szemben a köznyugalmat súlyosan megzavaró közveszéllyel fenyegetés bűntette miatt nyújtott be vádiratot a bíróságra. Az ítélet nem jogerős.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország minden támadás ellenére felgyorsítja a Paks II. atomerőmű építését

Magyarország minden támadás, minden akadályozási kísérlet ellenére felgyorsítja a paksi bővítést, így a következő évtized elejére működésbe is léphetnek az új atomerőművi blokkok -

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Balatoni Katalin: a magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot

A magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot, azonban abban biztosak lehetünk, hogy a tudásuk így is nemzetközi szinten kiemelkedő

2025. Szeptember 16. 07:41, kedd | Belföld

Orbán Viktor szerint a barbarizmus vert gyökeret Svédországban

Barbarizmus vert gyökeret Európa egyik legnagyobb nemzetének hazájában, Svédországban a hagyományos értékek elhagyása, a józan ész mellőzése és a gyenge kormányzás következtében - írta Orbán Viktor az X-en hétfőn.