Hírek
2020. Február 28. 15:07, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Márciustól változik a gyermekkel való kapcsolattartás szabályozása
Március elsejétől a járásbírósághoz kell fordulni, ha a szülők valamelyike megszegi a gyermekkel való kapcsolattartást szabályozó határozatot
- mondta Várai-Jeges Adrienn családjogi bíró, az Országos Bírósági Hivatal (OBH) központi igazgatási feladatokkal megbízott bírája az M1 aktuális csatorna csütörtök esti műsorában.
Kifejtette: az eljárást kérelemmel kell megindítani, ebben a kérelmező és a kérelmezett adatainak is szerepelniük kell.
Kiemelte, a bíróságokon felkészült ügyfélsegítők segítenek szükség esetén a kérelem kitöltésében.
A bíróság ötféle szankciót alkalmazhat, köztük pénzbírságot, de szélsőséges esetben rendőrség közreműködését is kérheti.
Az eljárás végén a bíró dönt majd arról, hogy kinek mennyibe kerül az eljárás - közölte a családjogi bíró.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 05. 10:00, csütörtök | Belföld
Ismét az ATV-nek adott interjút Orbán Viktor
Nem lesz vita Magyar Péterrel, \"a Tisza Párt elnöke nem szuverén ember, az ukránok és a brüsszeliek tartják a markukba és ilyen emberrel nem vitázunk\".
2026. Március 05. 08:00, csütörtök | Belföld
Kapitány István: a magyar középvállalatokat, start-upokat fogjuk támogatni
A Tisza Párt az összeszerelő üzemek helyett a magyar középvállalatok és a start-upok támogatását helyezi a középpontba - mondta a párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője szerdán Kistarcsán.
2026. Március 05. 06:54, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter két ukrajnai magyar hadifogollyal tért haza Putyintól
A miniszter szerint nem kért cserébe semmit az orosz elnök.
2026. Március 04. 16:00, szerda | Belföld
A Mol szerint a Janaf magadabb tranzitdíjon szállít olajat
100 kilométerenként ugyan drágább a tranzitdíj, ám az Adria vezeték nagyságrendekkel rövidebb, mint a Barátság.
