Városlista
2026. május 5, kedd - Györgyi

Hírek

2012. Április 21. 09:46, szombat | Helyi
Forrás: www.sunshinefm.hu/SA

Még egyeztetések folynak a járási kormányhivatalok feladatairól

Még egyeztetések folynak a járási kormányhivatalok feladatairól

Még tart a járások kialakításával kapcsolatos törvény parlamenti vitája.

Még tart a járások kialakításával kapcsolatos törvény parlamenti vitája, melyben többek között arról születhet döntés, hogy bizonyos hatáskörök a települések önkormányzatához, vagy a járások kormányhivatalához kerüljenek – mondtael Nyíregyházán Dr. Rétvári Bence a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkára, aki hozzátette: a pillanatnyi egyeztetések alapján nagyjából 80 feladat kerülne át az önkormányzatoktól a járási hivatalokhoz, például a gyermekvédelem, foglalkoztatási feladatok vagy a földügyi igazgatás, illetve a lakcímadatok nyilvántartása és kezelése.

Azok a feladatok melyek önkormányzati szinten megvalósíthatóak azok továbbra is helyi hatáskörben, helyi igazgatásban maradnának, így várhatóan nyolcvanegy államigazgatási feladat maradna a jegyzőknél - mondta Rétvári Bence parlamenti államtitkár.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi

Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben

A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.