Hírek
2021. December 08. 14:07, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Megdőlt az áramfogyasztási rekord
Az előzetes adatok szerint megdőlt kedden délután az idén február 11-én mért országos áramfogyasztási rekord - tette közzé a honlapján szerdán a Mavir Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt. (Mavir).
A Mavir előzetes üzemirányítási adatai szerint kedden délután háromnegyed öt körül a bruttó rendszerterhelés negyedórás átlag értéke elérte a 7210 megawattot (MW). Február 11-én 7119 MW-os terhelést regisztráltak.
A hazai termelés mintegy 4390 MW-os értékéből körülbelül 322 MW volt a megújuló energiaforrások teljesítménye, a megújuló részarány 7,33 százalékos volt a bruttó hazai termelésben, a teljes bruttó rendszerterhelésben pedig 4,4 százalék. A hazai termelést földgáz és nukleáris primer forrású gépegységek biztosították - jelezte a rendszerirányító.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld
V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él
\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -
2026. Június 26. 06:24, péntek | Belföld
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban.
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
