Hírek
2021. Május 07. 09:49, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Meghalt 106 beteg, 1541-gyel nőtt a fertőzöttek száma
Meghalt 106, többségében idős, krónikus beteg, és újabb 1541 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést - közölte a koronavirus.gov.hu pénteken,
kiemelve: eddig 4 203 873 embert oltottak be Magyarországon, közülük 2 406 684-en már a második adag vakcinát is megkapták.
A kormányzati portálon azt írták: 789 188-ra nőtt a Magyarországon azonosított fertőzöttek száma. Az elhunytaké 28 403-ra, a gyógyultaké 553 836-ra emelkedett.
Az aktív fertőzöttek száma 206 949. Kórházban 3855 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 445-en vannak lélegeztetőgépen.
Hatósági házi karanténban 24 690-en vannak, a mintavételek száma 5 494 198-ra nőtt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására
A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
