Városlista
2026. június 24, szerda - Iván

Hírek

2021. Október 19. 09:17, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Meghalt 16 beteg, 859 új fertőzöttet találtak Magyarországon

Meghalt 16 beteg, 859 új fertőzöttet találtak Magyarországon

Tizenhat, többségében idős, krónikus beteg meghalt és újabb 859 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést - közölte a koronavirus.gov.hu kedden,

kiemelve: eddig 5 924 446 embert oltottak be Magyarországon, közülük 5 703 088-an a második, 1 millió 12 ezren pedig már a harmadik adag vakcinát is megkapták.

A kormányzati portálon azt írták: 837 248-ra nőtt a Magyarországon azonosított fertőzöttek száma. Az elhunytak száma 30 418-ra, a gyógyultaké 792 242-re emelkedett.

Az aktív fertőzöttek száma 14 588. Kórházban 999 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 144-en vannak lélegeztetőgépen.

Hatósági házi karanténban 9982-en vannak, a mintavételek száma 7 182 085.

A kormányzati oldalon kiemelték: az új megbetegedéseket a delta vírusmutáns okozza. A legnagyobb veszélyben a beoltatlanok vannak, ezért arra kérik őket, hogy regisztráljanak, és mielőbb oltassák be magukat.

Hozzátették, hogy a beoltottak kevesebb mint egy százaléka betegszik meg, és a betegség lefolyása az oltottaknál általában jóval enyhébb. A magyar lakosság többsége regisztrált védőoltásra és már meg is kapta. Aki még nem, továbbra is regisztrálhat a www.vakcinainfo.gov.hu honlapon. A regisztráció után a háziorvosnál és az interneten is lehet oltásra időpontot foglalni a www.eeszt.gov.hu oldalon.

Felhívták a figyelmet arra: újabb, mintegy 800 ezer antigéngyorstesztet biztosít a kormány a háziorvosoknak, hogy ezzel is segítse a járvány megfékezését. A háziorvosok eddig is végeztek gyorstesztet, és most még több lehetőségük lesz arra, hogy kiszűrjék a koronavírus-gyanús betegeket a szezonális légúti betegségek tüneteivel jelentkezők közül. A koronavírus-gyanúról továbbra is a háziorvos dönt - tették hozzá.

Az oldal térképe szerint eddig Budapesten (151 171) és Pest megyében (116 541) regisztrálták a legtöbb fertőzöttet. Ezt követi Borsod-Abaúj-Zemplén (48 938), Győr-Moson-Sopron (45 577) és Hajdú-Bihar megye (44 056). A fertőzésben legkevésbé érintett megye továbbra is Tolna, 18 043 fertőzöttel.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld

Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik

A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.

2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld

Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot

A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.

2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld

Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére

2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld

Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán

Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.