Városlista
2025. október 14, kedd - Helén

Hírek

2020. November 08. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Megölte, feldarabolta és savval öntötte le barátját egy nő

Megölte, feldarabolta és savval öntötte le barátját egy nő

A 27 éves nő az áldozatát ki is fosztotta bécsi albérletükben. A rendőrség vádemelési javaslattal továbbította az ügyet az ügyészségnek.

2019. március 2-án bejelentés érkezett a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság Tevékenység-irányítási Központba arról, hogy Jászalsószentgyörgy külterületén, a szászbereki öntözőcsatorna átereszében gyanús zsákokat találtak. A helyszínre érkező rendőrök megállapították, hogy a nejlonzsákok emberi testrészeket rejtenek. A főkapitányság Bűnügyi Osztálya emberölés bűntett elkövetése miatt rendelt el nyomozást. A nyomozók az igen részletes helyszíni és halottszemlével párhuzamosan azonnal széleskörű adatgyűjtésbe, valamint tanúkutatásba kezdtek az ismeretlen holttest azonosítása és az elkövető elfogása érdekében. A rendőrök rövid időn belül azonosították, elfogták és előállították a bűncselekmény elkövetésével megalapozottan gyanúsítható nőt – közölte a rendőrség.

A nyomozás során megállapítást nyert, hogy a gyanúsított 2019. február 24-én a reggeli órákban bécsi albérletükben több késszúrással megölte élettársát, akitől jogtalanul eltulajdonította készpénzét. A nő a holttestet feldarabolta, bőröndökbe tette és egy bérautóval testvére jászladányi lakására szállította, majd a sósavval leöntött, zsákokban elhelyezett testrészeket – édesanyja segítségével – egy átereszben elrejtette.

A nyomozók előre kitervelten elkövetett emberölés bűntett, kifosztás bűntett és kábítószer birtoklása vétség elkövetése miatt gyanúsítottként hallgatták ki a 27 éves nőt. A rendőrök a terhelt édesanyját bűnpártolás bűntett elkövetése miatt hallgatták ki gyanúsítottként.

A megyei rendőr-főkapitányság Bűnügyi Osztálya a szükséges eljárási cselekményeket elvégezte, és a nyomozás iratait vádemelési javaslattal küldték meg a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Főügyészségre.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 14. 07:16, kedd | Belföld

Az OTP és a magyar állam közösen újítja fel a gödöllői kastélyt

A 20. század nem a mecénások évszázada volt a magyar műemléktörténetben, de ez a korszak most véget ért.

2025. Október 14. 07:14, kedd | Belföld

Orbán Viktort dicsérte Donald Trump

Orbán Viktor egy nagyszerű vezető - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök hétfőn az egyiptomi Sarm-es-Sejkben rendezett békekonferencián.

2025. Október 14. 07:08, kedd | Belföld

Orbán Viktor: ha nincs tárgyalás, nincs béke

Ha nincs tárgyalás, nincs béke - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfő este a Facebookon közzétett bejegyzésében.