Városlista
2026. április 24, péntek - György

Hírek

2011. December 30. 08:43, péntek | Helyi

Megtörtént az átadás/átvétel

Megtörtént az átadás/átvétel

32 oktatási-, kulturális- és gyermekvédelmi intézmény, 13 alapítvány és az Egészségügyi Holding is állami fenntartásba kerül 2012. január 1-től - erről döntött csütörtöki testületi ülésén a megyei közgyűlés.

Az 46 intézményben összesen 7200-an dolgoznak. Az ingatlanok mellett az állam örökli a több mint 8 milliárdos megyei adósság állományt is. A jövőben egy elszámolási számlát nyitnak, amely arra hivatott, hogy az önkormányzat kintlévőségeit és a még fennálló tartozásait kiegyenlítése.
A megyei elnök marad a megyei Hulladékgazdálkodási Társulás vezetője a jövőben is, valamint megyei fenntartásban működik tovább a Kölcsey Televízió, amelynek jövő évi költségvetéséhez 30 millió forintot szavazott meg a testület. Seszták Oszkár, a közgyűlés elnöke szerint azzal, hogy az állam lesz a fenntartó, a működés színvonala nem fog csökkenni.

A Jobbikos Adorján Béla kérdésére a megyei közgyűlés alelnöke elmondta, hogy a megyei kormányhivatal jelenleg 40 millió forinttal tartozik a megyei önkormányzatnak, ami a jövőben kiegyenlítésre kerül. Adorján Béla kétségesnek látja, hogy az állam illetve a kormányhivatal ugyan olyan jó gazdája lesz az ingatlanoknak, mint a megye volt.

Helmeczy László az Összefogás képviselője szerint szabályozni kellene az önkormányzat és a kormányhivatal viszonyát, mert így nincs módjuk kérdéseket feltenni a Kormányhivatal képviselőinek, mivel azok nincsenek jelen az önkormányzat ülésein.
Halmi – a kormány hivatal 40 milliós tartozására elbizonytalanítja, hogy tudja e kezeli a vagyont. Rerméli, hogy nem lesz elbocsátás, átszervezés, összevonás. Remélik, hogy a kormányhivatal vezetői mindent megtesznek azért, hogy bővüljön ez a hálózat.

Az ülést követően a megye vezetése közleményben köszönte meg a megyei dolgozók eddigi munkáját:

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Közgyűlés felhatalmazásával december 29-én Seszták Oszkár a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Közgyűlés elnöke és Dr. Vinnai Győző, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kormányhivatalt vezető kormánymegbízott aláírta a megyei intézmények átadásáról szóló megállapodást.
Az átadás-átvételi megállapodások rögzítik azokat az intézményeket és vagyonelemeket, amelyek állami tulajdonba kerülnek.
Seszták Oszkár a közgyűlés elnöke és Dr. Vinnai Győző kormánymegbízott köszönetét fejezi ki valamennyi érintett intézmény, valamint mindkét hivatal dolgozóinak az utóbbi hetekben kifejtett - fokozott tempójú- áldozatos munkájáért.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.

2026. Április 24. 14:00, péntek | Belföld

Európai Ügyészség: készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni

Készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni - mondta Laura Kövesi, az Európai Ügyészség (EPPO) vezetője a 11. delphi gazdasági fórumon tartott sajtótájékoztatón csütörtökön.