Városlista
2026. január 9, péntek - Marcell

Hírek

2024. Február 06. 15:01, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Meteorológia: idén először mértek 20 Celsius-fokot

Meteorológia: idén először mértek 20 Celsius-fokot

Ebben az évben először kedden mértek 20 Celsius-fokot Magyarországon - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.

Bejegyzésükben azt írták: a délnyugati szél megtette hatását, az ilyenkor szokásosnál jóval enyhébb az idő, Sopronhorpácsnál kora délután már 20,3 fokot regisztráltak.

Az erre a napra vonatkozó melegrekordot, 21 Celsius-fokot 2004-ben, Kiskunhalason mérték.

Címkék: időjárás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld

Kemény fagyokkal zárul a hét

Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.

2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld

Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás

Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.

2026. Január 09. 07:57, péntek | Belföld

Gulyás Gergely szerint minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra

A jelenlegi helyzetben minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kell még valamit mondanom, Ildikó? című podcast csütörtökön megjelent epizódjában.

2026. Január 09. 07:55, péntek | Belföld

Havazás, ónos eső - Zalában kritikus a helyzet