Városlista
2026. január 8, csütörtök - Gyöngyvér

Hírek

2014. Július 08. 05:00, kedd | Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Mi történik az ételekkel megvásárlás előtt?

Mi történik az ételekkel megvásárlás előtt?

Mit gondol, mi történik az almával, mire a tányérjára kerül? A gazda összeszedi, felkerül a traktorra, majd elszállítják a zöldségeshez vagy az áruházba, ahol bekerül a kosarába. A dolog sajnos nem ilyen egyszerű, sokszor ugyanis antibiotikumos kezelésen esik át, valamint viasszal vonják be a gyümölcsöt- írja a Fox News.

Kevesen tudják, de sokszor a zúzódás, a penészedés és a kiszáradás megelőzése érdekében élelmiszer-ipari viasszal vonnak be bizonyos zöldségeket, gyümölcsöket - rendszerint az uborkát és az almát. A probléma az, hogy a szervezet ezt nem tudja megemészteni. Ezért mindig ügyeljen rá, hogy jó alaposan megmossa a megvásárolt gyümölcsöt.

A rózsaszínes árnyalatú lazac a valóságban jóval szürkébb színű. Míg a vadon élő lazacok krillt, vagyis kis rákokból álló planktonokat fogyasztanak, addig a farmon tartottakat színezékanyaggal átitatott pellet-el etetik. Ez azonban ne akadályozza meg abban, hogy lazacot vásároljon, ugyanis gazdag omega3 zsírtartalma miatt nagyon egészséges.

Az olcsóbb olíva olajokat azonban kerülje, mert valószínűleg más olajokkal keverik, s így árulják extra szűz olívaolajként. A szennyeződés és a káros baktériumok elszaporodásának megelőzése érdekében a levágott, még meleg csirkét a lehűtéskor fertőtlenítős, gyakran klórtartalmú vízben mossák meg, bár a gyártók szerint ez az eljárás biztonságos és az egészségre nem káros, ha mégis kerülni szeretné, válassza a levegőn hűtött csirkét a vásárláskor.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 08. 07:40, csütörtök | Életmód

Átírja az eurázsiai dinoszauruszok evolúciójáról alkotott eddigi elképzeléseket egy Iharkúton talált koponyalelet

Új dinoszauruszleletet fedeztek fel Iharkúton, amely alapjaiban változtatja meg az eurázsiai dinoszauruszok evolúciójáról alkotott eddigi elképzeléseket.

2026. Január 08. 07:37, csütörtök | Életmód

Havazás - A szociális intézmények kötelesek fogadni a hajlék nélkül élőket

A hideg és a hó miatt a szociális intézmények kötelesek fogadni a hajlék nélkül élőket, és azokat, akik a hideg miatt bajba kerültek - közölte a kormány szerdán a Facebook-oldalán.

2026. Január 07. 07:54, szerda | Életmód

Idén is balatoni termelők nyerték a Magyar Bor Nagydíjat