Hírek
2010. Február 16. 13:34, kedd |
Helyi
Forrás: www.drveresjanos.hu
Nyírmihálydi - Petőfi Sándor Általános Iskola felújítás átadása

A napokban átadásra került a Nyírmihálydiban megvalósult komplex iskola felújítás.
Az iskola felújítása EU forrásból, önerő nélkül valósulhatott meg.
A diákok képzését, teljes modernizációt követően – egy új iskola szolgál
Az átadó ünnepségen dr. Veres János, a település országgyűlési képviselője köszöntötte a megújult iskolában a diákokat, tanárokat, szülőket.
Az integrált oktatás megvalósítása Nyírmihálydiban a legnagyobb kényszer, mivel magas a településen a kisebbség aránya.
Az integrált oktatáshoz szükséges infrastuktúra megteremtése átadásra került, most már a pedagógusoké a főszerep a további eredmények eléréséhez.
Nyírmihálydi is fejlődik, bár a média a negatív szenzációktól jobban hangos, az iskolaátadás kevésbé kapott médiavisszhangot, ha csak az iskola leégett tetőszerkezetéről szóló cikkekhez viszonyítom.
Az elmúlt időszakban Nyírmihálydi település által elnyert okatatásfejlesztést szolgáló támogatások:
» Oktatási-nevelési intézmények fejlesztésére Nyírmihálydi Község Önkormányzata
Nyírmihálydi Petőfi Sándor Általános Iskola és Óvoda felújítása és eszközbeszerzése címen
487 455 923Ft támogatást nyert.
» Akadálymentesítésre (Egyenlő esélyű hozzáférés a közszolgáltatásokhoz)
Nyírmihálydi Község Önkormányzata
Nyírmihálydi általános iskola akadálymentesítése címen 9 990 072 Ft támogatást nyert.
» A halmozottan hátrányos helyzetű tanulók integrált nevelésből történő lemorzsolódásának csökkentése nyári fejlesztő -és szabadidős tevékenységek megvalósítására
Petőfi Sándor Általános Iskola és Óvoda, 1000MESTER táborra 5 160 200 Ft támogatást nyert.
» Egyiskolás települések többségében halmozottan hátrányos helyzetű tanulókat oktató iskoláinak fejlesztésére, a Petőfi Sándor Általános Iskola és Óvoda
A roma tanulók esélyegyenlőségének megteremtése digitális oktatástechnikai eszközökkel Nyírmihálydiban címen 13 926 178 Ft támogatást nyert az elmúlt időszakban.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Április 30. 07:56, szerda | Sport
Premier League - Szoboszlai a 34. forduló álomcsapatában
Bekerült a 34. forduló álomcsapatába Szoboszlai Dominik, a Premier League friss bajnokcsapatának, a Liverpoolnak a játékosa.
2025. Április 30. 07:56, szerda | Sport
Október első hétvégéjén rendezik a 18. Nemzeti Vágtát Szilvásváradon
Október 4. és 5. között rendezik a Nemzeti Vágtát Szilvásváradon. A sporteseményre idén tizenegy Elővágtán lehet kivívni az indulás jogát, a verseny győztese 5 millió forint díjazásban részesül
2025. Április 30. 07:55, szerda | Életmód
Agrárminiszter: a házikert a magyar családok rejtett erőforrása
Meghatározó jelentőségű a házikerti termelés a jó minőségű és egészséges élelmiszer előállításában.