Városlista
2025. december 7, vasárnap - Ambrus

Hírek

2013. Október 22. 18:04, kedd | Helyi
Forrás: www.sunshinefm.hu/Hudáky Zoltán

Október 23. - Megyénkben is több helyen tartanak megemlékezéseket

Október 23. - Megyénkben is több helyen tartanak megemlékezéseket

Nyíregyházán a központi ünnepséget 10 órától tartják a Hősök terén.

Országszerte tartanak központi és kisebb ünnepi rendezvényeket szerdán az 1956-os forradalom 57. évfordulója alkalmából.

Nyíregyházán a központi ünnepséget 10 órától tartják a Hősök terén. Itt ünnepi beszédet mond Dr. Kovács Ferenc Nyíregyháza polgármestere, majd „Mert nem haltak hiába…” címmel zenés irodalmi összeállítást láthatnak a Kölcsey Ferenc Gimnázium tanulóinak közreműködésével. A megemlékezés zárásaként koszorúkat helyeznek el az 1956-os emlékműnél. A járművezetők számára lehet hasznos információ, hogy várhatóan október 23-án 14 óráig, az ünnepi megemlékezések kapcsán le lesz zárva a forgalom elől a Zöld Irodaház (Hősök tere 9.) előtti terület.

Vásárosnaményban 9 órakor kezdődik a megemlékezés az Esze Tamás Művelődési Központ színháztermében. Itt többek között a helyi Eötvös József Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola diákjai adnak műsort, de a Mandala Dalszínház előadását is meg lehet tekinteni.

Csengerben szintén 9 órakor kezdődik az ünnepség a Művelődési Központ színháztermében, ahol az Ady Endre Gimnázium tanulói elevenítik fel az 57 évvel ezelőtt történt eseményeket.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 07. 10:12, vasárnap | Belföld

A kényelmi díj eltörlésével több mint félmilliárd forint marad az autósoknál

Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton szereznénk be, a kényelmi díj eltörlésével idén ősszel több mint félmilliárd forint marad az autósoknál

2025. December 07. 10:06, vasárnap | Életmód

Agroinform.hu: a fenyőfát vásárlók háromnegyede idén is hazai termelők termékeit díszítheti fel

December első hetében tömegesen is elkezdődött a fenyőfák árusítása az alkalmi árusok utcai és piaci standjain, a vásárlók háromnegyede idén is hazai termelők termékeit díszítheti fel otthonában

2025. December 06. 08:51, szombat | Sport

Vb-2026 - Újonccal is azonos csoportba került a címvédő argentin csapat

A címvédő argentin válogatott az osztrák, az algériai és az újonc jordán együttessel került azonos csoportba a 2026-os labdarúgó-világbajnokság Washingtonban rendezett pénteki sorsolásán.

2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld

Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére

Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.