Hírek
2020. Május 02. 16:30, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Online anyák napja a Ringató egyesülettel

Ezer család énekel anyák napja alkalmából, idén - a koronavírus-járvány miatt - online, a Facebookon a Fiatal Családosok Klubja (Ficsak) és a Ringató egyesület szervezésében vasárnap délelőtt
- mondta el Király Nóra, a Ficsak alapítója az M1 csatornán szombat reggel.
Hetek óta bezárva élnek a családok, ezért is különösen fontos, hogy megünnepeljük az édesanyákat - tette hozzá Király Nóra.
Gróh Ilona, a kodályi alapelvekre épülő Ringató-módszer kidolgozója az M1 műsorában azt mondta: a zenei nevelés a teljes személyiségre hat. Közös éneklésre épülő programjuk elsősorban az öröm, a szépség megélését szolgálja, de alkalmas a fejlesztésre is.
A vasárnapi programban szereplő filmet 250 kisfilmből válogatták, rakták össze - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 20. 08:03, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: ma durva nap lesz Luxembourgban
2025. Október 20. 08:00, hétfő | Belföld
Rétvári Bence: a teljesítményarányos bérezéssel már 6000 tanár keresete emelkedett egymillió forint fölé
A teljesítményarányos bérezéssel már 6000 tanár keresete emelkedett egymillió forint fölé - közölte a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára vasárnap az MTI-vel.
2025. Október 20. 07:59, hétfő | Belföld
Felhős, de enyhe idő várható a héten
Jellemzően felhős, olykor esős, szeles, de az átlagosnál enyhébb idő várható a héten, a hőmérséklet csúcsértéke a hét közepén már 20 Celsius-fok körül alakul és szerdától a hajnali fagyok is megszűnnek.
2025. Október 19. 08:59, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 42. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki: