Városlista
2025. június 16, hétfő - Jusztin

Hírek

2012. Március 30. 14:01, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress

Orbán Viktor a helyzet tisztázását ígérte

Orbán Viktor a helyzet tisztázását ígérte

Orbán Viktor miniszterelnök a helyzet tisztázását ígérte Schmitt Pál ügyében, de ennél bővebbet nagyon nem mondott.

A miniszterelnök ma reggel a Magyar Rádióban azt közölte, Schmitt Pálra bízza a döntést azzal kapcsolatban, hogy lemond-e vagy továbbra is Magyarország köztársasági elnöke marad azt követően, hogy a Semmelweis Egyetem szenátusa tegnap elvette tőle a doktori címet. A miniszterelnök megismételte, hogy a köztársasági elnök személye szent és sérthetetlen.

A Semmelweis Egyetem szenátusa csütörtök este döntött arról, hogy visszavonja Schmitt Pál 1992-ben megszerzett kisdoktori címét. Orbán Viktor a Magyar Rádióban arról is beszélt, hogy a Fidesznek nincs az országtól elválasztható saját érdeke vagy sikere, a Fidesz akkor sikeres, ha az ország is az. Mint mondta, ezt gondolták akkor is, amikor megalakultak - ezt annak apropóján mondta a miniszterelnök, hogy huszonnégy évvel ezelőtt, 1988. március 30-án alakult meg a Fidesz.

A kecskeméti Mercedes-gyár megnyitása az utóbbi idők egyik legjelentősebb sikere Magyarországnak a miniszterelnök szerint. Orbán Viktor a több nagy német cég vezérkarával folytatott tárgyalásaira kitérve azt mondta, ezek a vállalatok hosszú távra terveznek Magyarországgal. Szinte mindegyik világcéggel beszéltek további fejlesztésekről. Orbán Viktor szerint Magyarországnak nemcsak az autóiparban, hanem általában véve is termelési központtá kell válnia. A bajban lévő európai gazdaság egyetlen módon tud megújulni: akkor, ha versenyképessé válik a világ más részeivel.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 16. 07:15, hétfő | Belföld

A hét elején többfelé lehet zápor, zivatar, majd visszatér a napos, száraz idő

A hét elején többfelé lehet zápor, zivatar és erős szél, majd visszatér a jellemzően napos, száraz idő - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

2025. Június 16. 07:13, hétfő | Belföld

A közel-keleti háború kapcsán is Brüsszel hülyeségeiről beszélt Orbán Viktor

A közel-keleti háború teljesen új helyzetet teremtett, mi pedig nem hagyjuk, hogy az újabb brüsszeli hülyeség árát ismét velünk fizettessék meg.