Városlista
2026. augusztus 8, szombat - László

Hírek

2025. Március 13. 07:41, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Orbán Viktor: A legfontosabb a 30 évnél fiatalabb édesanyák adómentessége

Orbán Viktor: A legfontosabb a 30 évnél fiatalabb édesanyák adómentessége

A kormány célja a 30 évnél fiatalabb anyák szja-mentességével az, hogy a gyermeket vállalók ne kerüljenek rosszabb anyagi helyzetbe, mint azok, akik nem vállalnak gyermeket - közölte a miniszterelnök szerdán a közösségi oldalán.

Orbán Viktor a Facebook-oldalára felkerült videóban azt mondta: a kormányülésen legalább egy tucatnyi ügy szerepelt, a legfontosabb a 30 évnél fiatalabb, egy gyermeket nevelő édesanyák 2026. január elsejétől életbe lépő személyi jövedelemadó-mentességéről hozott döntés volt.

Arra a kérdésre, hogy ettől azt várják-e, hogy több gyermek fog születni, a kormányfő úgy válaszolt: remélik, hogy több gyermek születik, de ennél van egy másik, "talán közérthetőbb" cél is; ez pedig az, hogy "azok az édesanyák, akik gyermeket vállaltak és gyermeket nevelnek, ne kerüljenek rosszabb anyagi helyzetbe, mint azok, akik nem vállalnak gyermeket".

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 07. 13:00, péntek | Belföld

Olajszállítási szerződést kötött a Janaf és a Mol

A horvát olajvezeték-üzemeltető Janaf és a Mol-csoport megállapodást kötött 2,05 millió tonna nyersolaj szállításáról 2026-ra - közölte a horvát társaság csütörtökön.

2026. Augusztus 07. 10:00, péntek | Belföld

Gajdos László: nem ment szabadságra a vízügyi államtitkár

Az élő környezetért felelős miniszter visszautasította a Fidesz-frakció állítását, miszerint Kelemen Ágnes, a tárca vízügyi és klímapolitikáért felelős államtitkára szabadságra ment volna a válsághelyzet idején.

2026. Augusztus 07. 07:08, péntek | Belföld

Ősszel elindulhat a személyforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon

2026. Augusztus 07. 07:06, péntek | Belföld

Kormányszóvivő: két részletben érkezik az iskolakezdési támogatás, nem kell igényelni

A két részletben érkező iskolakezdési támogatás automatikus, nem kell igényelni, és nem terheli semmiféle adó - közölte Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön a kormány Facebook-oldalán.