2021. október 22, péntek - Előd

2021. Június 14. 12:58, hétfő | Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu

Óriási károkat okozott egy részeg rongáló a sportcsarnokban - VIDEÓ

Több millió forint kárt okozott a nyíregyházi Continental Arénában egy részeg rongáló, aki kinyitotta a tűzoltócsapokat, üvegeket tört be és italautomatákat borogatott

- közölte a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság hétfőn a rendőrség honlapján.

Péntekek hajnalban kaptak bejelentést a rongálásról - írták. A helyszínen azt tapasztalták, hogy a padlót mindenhol - tűzoltókészülékekből származó - fehér por és üvegszilánk borítja, a csarnok küzdőterébe tűzoltótömlőből folyik a víz, a folyóson pedig felborított, megrongált italautomatákat találtak.

A rendőrök ezután egy ittas férfire bukkantak az épületben. Mint kiderült, a 21 éves fiatalember, miután betörte egy parkoló autó szélvédőjét, felmászott a sportcsarnok oldalán az egyik vészkijárathoz, amelyet szintén betört, majd az épületben folytatta a rongálást.

A nyíregyházi férfit rongálás megalapozott gyanúja miatt kihallgatták és őrizetbe vették. A gyanúsított a vallomásában ittasságára hivatkozott, és azt állította, hogy nem emlékszik a történtekre - olvasható a police.hu oldalon.

2021. Október 22. 15:04, péntek | Belföld

Jó minőségű, de kevesebb szőlő termett a szekszárdi borvidéken

Jó minőségű, de a vártnál kevesebb szőlő termett a szekszárdi borvidék szekszárdi területein a nyári hőség és a kevés csapadék hatására.

2021. Október 22. 14:03, péntek | Belföld

Magyar filmek 1896-2021 címmel jelent meg filmtörténeti lexikon

A magyar filmkultúra 125 évének legfontosabb produkcióit ismerteti a Magyar filmek 1896-2021 című lexikon, amely a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) kiadásában jelent meg.

2021. Október 22. 12:01, péntek | Belföld

Az arckrémek után a hajápolókat ellenőrzik

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) megbízásából ellenőrzik, hogy a samponok, balzsamok, hajregeneráló készítmények és hajfestékek csomagolásán joggal szerepelnek-e a natúr, bio vagy vegán megjelölések.

2021. Október 22. 10:58, péntek | Belföld

Tréleren szállított luxusautókat foglaltak le

A Bács-Kiskun megyei rendőrök lefoglaltak azt a két autót, amit a svájci hatóság keresett.