Városlista
2026. január 16, péntek - Gusztáv

Hírek

2018. Június 02. 18:25, szombat | Belföld
Forrás: police.hu

Partra kellett segíteni egy bajbajutott kishajóst a Balatonon

Partra kellett segíteni egy bajbajutott kishajóst a Balatonon

A mentés idején II. fokú viharjelzés volt érvényben.

A Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányság munkatársai június 1-én 18 óra 30 perc körül a balatonlellei kikötő előtti vízterületen, a parttól több száz méterre észlelték, amint egy férfi segítséget kér egy kishajóról. A rendőrök helyszínre siettek, ahol a bajbajutott elmondta, hogy meghibásodott a hajó motorja, emiatt nem tudott visszajutni a partra. Az egyenruhások a hajót vontára vették és vezetőjével együtt a kikötőbe vitték.

A Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányság felhívja a figyelmet arra, hogy a vízen, vagy a vízben testi épségünk érdekében különösen fontos betartani a viharjelzési szabályokat, figyelni egymásra, hiszen egy veszélyhelyzet nagyon gyorsan kialakulhat.

Elsőfokú viharjelzés esetén a viharjelző percenként 45-öt villan, ebben az esetben úszni, illetve csónakkal és más vízi sporteszközzel csak a parttól számított 500 méteren belül szabad tartózkodni. Másodfokú viharjelzés esetén a viharjelző berendezés percenként 90-szer villan fel, ilyenkor fürödni tilos, valamint szintén nem szabad csónakkal és más vízi sporteszközzel közlekedni (a vitorláshajók kivételével).
A viharjelzés figyelembevételével, a jó helyzetértékeléssel és az alapvető biztonsági intézkedések betartásával legtöbbször megelőzhetők a veszélyhelyzetek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 16. 07:08, péntek | Belföld

Takács Péter: a kormány 1160 mentőautót cserélt le az elmúlt években

A kormány 1160 ügyeleti és mentési feladatot ellátó mentőautót cserélt le az elmúlt években

2026. Január 16. 07:07, péntek | Belföld

Vasárnapig enyhül az időjárás, utána ismét hűlni fog a levegő

Enyhül az időjárás, sokfelé azonban ködre, helyenként minimális ónos esőre lehet számítani, vasárnap újra hidegebb lesz - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője csütörtöki közleményében.

2026. Január 15. 07:28, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter minden eddiginél durvább választási beavatkozástól tart Brüsszel részéről

A frissen kiszivárgott iratok is tanúsítják, hogy Brüsszelből minden egyes magyarországi választásba beavatkoznak, most pedig minden eddiginél durvább beavatkozás várható