Hírek
2012. Február 10. 18:46, péntek | Helyi
Fókuszban az emberi arc

Csutkai Csaba és Sipeki Péter fotóművész képeiből nyílt tárlat, péntek délután a Bencs Villában.
A képek témája az emberi arc. Csutkai Csaba megyénkből elszármazott Írókat, festőművészeket és színészek portréit örökítette meg filmes technikával fekete fehérben, de láthatóak olyan híres emberek is, akik kötődnek valamilyen módon megyékhez. Képein át találkozhatunk a Republik frontemberével, Cipővel, Hegedüs D. Gézával, de a tárlatban helyet kapott Normantas Paulius fotóművész, vagy éppen Kálid Artúr arcképe is.
Sipeki Péter 2009-ben járt az Esélycentrumban, ahol fogyatékkal élő embertársainkat választotta képei főszereplőinek. Az elkészült képek további érdekessége, hogy egyfajta előtte-utána állapotot mutat be, ugyanis a résztvevők egy átváltozáson estek át, ahol profi fodrászok, műkörmösök szépítették őket.
A tárlat a fotók mellett kiegészül Bíró Lajos négy arcplasztikájával. a kiállítás március 2-ig látható a nyíregyházi Bencs Villában.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Május 04. 09:00, vasárnap | Életmód
Mindszenty József, az utolsó magyar hercegprímás 50 éve halt meg
Ötven éve, 1975. május 6-án halt meg Mindszenty József esztergomi érsek, bíboros, Magyarország utolsó hercegprímása. A Nemzeti Archívum Sajtóarchívumának portréja:
2025. Május 04. 08:59, vasárnap | Belföld
Koncz Zsófia: 2026-tól félmillió, 2029-től egymillió édesanyának nem kell személyi jövedelemadót fizetnie Magyarországon
Jövőre félmillió, 2029-től pedig már egymillió édesanyának nem kell személyi jövedelemadót fizetnie Magyarországon - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkára szombaton a Facebook-oldalán.
2025. Május 04. 08:58, vasárnap | Belföld
Soltész Miklós: sorsfordító időket élünk Romániában és a Vatikánban is
Sorsfordító, történelemfordító időket élünk Romániában, Szatmárban, a Partiumban és Erdélyben, de a Vatikánban, a Szentszéknél is