Hírek
2025. Június 27. 07:25, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Pride - ORFK: a szervezőké a felelősség
A szervezők nem egyeztettek a rendőrséggel a Budapesti Büszkeség (Budapest Pride) elnevezésű, szombatra meghirdetett rendezvényről; a szervezőké a felelősség - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) Kommunikációs Szolgálata csütörtökön a rendőrség honlapján.
A sajtóban megjelent hírekre reagálva azt írták, a Fővárosi Önkormányzat és a Szivárvány Misszió Alapítvány által Budapesti Büszkeség rendezvénynek (Budapest Pride-nak) nevezett rendezvény megtartásától - annak ellenére, hogy a rendőrség ezt határozattal megtiltotta - a szervezők nem álltak el.
A rendelkezésre álló adatok alapján a rendőrség továbbra is a gyülekezési jogról szóló 2018. évi LV. törvény hatálya alá tartozó gyűlésnek tartja az eseményt, és azt megtiltott gyűlésnek tekinti - emelték ki.
Hozzátették: a szervezők jelentős számú résztvevőre számítanak, ugyanakkor a gyűléssel kapcsolatos biztonsági intézkedésekről a rendőrségnek nincs tudomása, azokról nem egyeztettek a hatósággal. A szombati időjárás és a várhatóan nagyszámú tömeg együttesen kockázatot rejt magában - figyelmeztettek.
Ismételten felhívták a szervezők figyelmét arra, hogy cselekményük a büntető törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény 217/C paragrafusába ütközik, valamint büntetőjogi felelősségük mellett a gyűlésen esetlegesen bekövetkező károkért is felelősség terheli őket.
A rendőrséggel való együttműködés hiányát jelenti az is, hogy a szervezők a megtiltott gyűlés továbbszervezésével nem vették figyelembe, hogy a tervezett helyszínen, azonos időben több, a gyülekezési hatóság által már tudomásul vett gyűlés is zajlik majd - írták.
Kitértek arra, a hatóság vizsgálni fogja a szervezésben részt vevő valamennyi személy büntetőjogi felelősségét.
"A gyűlés biztonságának fenntartása szervezői felelősség. A rendőrség a gyűléssel kapcsolatban a rendőrségi törvényben meghatározott feladatait maradéktalanul teljesíteni fogja" - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 03. 14:00, péntek | Belföld
Tavaszias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén
2026. Április 03. 08:58, péntek | Belföld
Magyarországra látogat az Amerikai Egyesült Államok alelnöke
Április 7-8-án Magyarországra látogat J.D. Vance, az Amerikai Egyesült Államok alelnöke és felesége - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2026. Április 02. 15:00, csütörtök | Belföld
KSH: a GDP-arányos hiány 4,7 százalékos volt 2025-ben
2026. Április 02. 13:00, csütörtök | Belföld
A cseh elnök szerint Szijjártó teljesen elvesztette a hitelességét, Szijjártó válaszolt
Lavrovval folytatott szívélyes beszélgetései miatt adott hangot félelmeinek a cseh elnök.
