Hírek
2024. Április 29. 17:24, hétfő | Külföld
Romlott áprilisban a gazdasági hangulat az euróövezetben és az EU-ban

Áprilisban a várt javulás helyett romlott a gazdasági hangulat az euróövezetben és az EU-ban az Európai Bizottság Gazdasági és Pénzügyi Főigazgatósága, a DG ECFIN (Directorate General for Economic and Financial Affairs) hétfői jelentése
Az euróövezet gazdasági hangulatindexe (Economic Sentiment Indicator, ESI) áprilisban 95,6 pontra csökkent az előző havi 96,2 pontról a várt szerény növekedés, 96,9 pont helyett.
Az EU-ra vonatkozó mutatószám is csökkent, 0,3 ponttal 96,2 pontra.
A mutatószám csökkenését elsősorban a feldolgozóiparon belüli hangulatromlásra lehet visszavezetni, ami az euróövezetben 2020 júliusa óta a legalacsonyabb, mínusz 10,5 pontos szintet ért el áprilisban az előző havi mínusz 8,9 pont után.
A szolgáltatási szektorban a hangulatmutató 6,0 pontra csökkent 6,4 pontról, a kiskereskedelemben mínusz 6,8 pontra mínusz 6,0 pontról. Az építőiparban is romlott a hangulat, mínusz 6,0 pontra mínusz 5,6 pontról.
Az euróövezet fogyasztói bizalmi mutatója az előző hónaphoz képest a várakozásoknak megfelelően 0,2 ponttal mínusz 14,7 pontra emelkedett áprilisban, ami 2022 februárja óta a legmagasabb érték. Az Európai Unió fogyasztói hangulati mutatószáma 0,1 ponttal mínusz 13,7 pontra emelkedett. A mutatószámok emelkedése elsősorban a háztartások pénzügyi helyzetével kapcsolatos várakozások javulásával hozható összefüggésbe, ami részben ellensúlyozta az általános gazdasági helyzettel szembeni romló várakozásokat.
A foglalkoztatási mutatószám, az EEI (Employment Expectations Indicator) is csökkent mindkét régióban, 0,7 ponttal 101,8 pontra az euróövezetben és 0,5 ponttal 101,7 pontra az Európai Unióban.
https://economy-finance.ec.europa.eu/document/download/99ee4dc7-0bf6-4e02-b854-d6141548742c_en?filename=bcs_2024_04_en.pdf
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Külföld
Donald Trump szervezett bűncselekmények miatt sürget vádemelést Soros György és fia ellen
Donald Trump amerikai elnök Soros György és fia ellen bűnszervezet vezetőjeként elkövetett bűncselekmények miatt sürgetett vádemelést szerdán.
2025. Augusztus 26. 07:46, kedd | Külföld
A hétvégén találkozik az ukrán és az amerikai küldöttség
2025. Augusztus 26. 07:42, kedd | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok nem fizet Ukrajnának, az oda szánt fegyverzet árát a NATO teljes egészében megtéríti
Az Egyesült Államok nem fizet semmit Ukrajnának, az oda szánt fegyverzet árát a NATO teljes egészében megtéríti - hangoztatta Donald Trump amerikai elnök hétfőn a Fehér Házban.
2025. Augusztus 25. 07:51, hétfő | Külföld
Újabb területeket foglaltak el az oroszok Ukrajnában
Elfoglalta az orosz hadsereg Filaja települést az ukrajnai Dnyipropetrovszk megyében - közölte vasárnap a moszkvai védelmi minisztérium.