Hírek
2017. Október 04. 15:20, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Szörnyű körülmények között sínylődött több mint száz kutya Söjtörön
Száznál is több kutyát tartott mostoha körülmények között egy német nő a Zala megyei Söjtör határában, ahol állatvédők feljelentése nyomán kezdték meg szerdán a tenyészet felszámolását.
Sznopek Veronika, a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője az MTI érdeklődésére azt mondta: állatkínzás gyanúja miatt indított eljárást a zalaegerszegi rendőrkapitányság, miután állatvédők feljelentése szerint legalább 150 kutya sínylődött a Söjtör határában lévő birtokon.
Az MTI a helyszínről úgy értesült: a több, egymástól elszórtan álló épületből álló birtokon egy német állampolgárságú nő tenyésztett eladásra különböző fajtájú kutyákat. Az ebeket rendkívül mostoha körülmények között tartotta, az állatok sokszor szűk boxokban, saját ürülékükben feküdtek, a gondozatlan, elhanyagolt területen az elpusztult kutyák tetemét sem takarították el.
Az állatvédők feljelentése nyomán indult eljárás során szerdán rendőrök jelenléte mellett kezdték meg a kutyatelep felszámolását.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 12. 12:00, csütörtök | Belföld
Rogán szerint nem akarják befolyásolni a magyar választást az oroszok
Szerinte kamu az egész.
2026. Március 12. 07:21, csütörtök | Belföld
NAV: hétfőig lehet kérni az szja-bevallási tervezetek postázását
Még öt napig, március 16-ig kérhetik az szja-bevallási tervezetek postázását azok, akik nem rendelkeznek elektronikus elérhetőséggel - hívta fel a figyelmet szerdán a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. Március 11. 14:00, szerda | Belföld
BKK: hamarosan minden metrón megjelenik az érintésmentes fizetés
2026. Március 11. 07:23, szerda | Belföld
Veszprém megyében folytatta kampányát Orbán Viktor
A háború szele lengi körül Magyarországot; a következő választásnak a legnagyobb tétje, hogy lesz-e olyan kormányunk, amely kívül tudja tartani Magyarországot egy háborún - jelentette ki Orbán Viktor kedden Balatonfüreden.
