2014. Augusztus 15. 15:59, péntek | Sport
Forrás: InfoVáros | Hajósi Miklós | Fotók: Molnár Péter

Tabaka József: Én mindent meg fogok tenni! 40.-ik Debrecen Nagydíj.

Tabaka Józsefet kérdem a verseny előtt.

Mire is számíthatsz ennyi induló láttán?
-
Nagyon jó mezőny gyűlt össze. Egyforma képességű versenyzők fognak indulni, így nagyon nehéz bármit is mondani.
Én mindent meg fogok tenni, hogy 4. alkalommal is a dobogó legtetején állhassak ez nagyon nehéz lesz.

Mennyi indulóra is lehet számítani?
-
16 Versenyző fog indulni.

Ha jól tudom Róbert is haza színekben indul.
-
Így van testvérem is fog indulni. Ő is nagyon készül a versenyre és szeretne bizonyítani. Remélem jól fog sikerülni neki a verseny.

Miképp is készülsz fel erre a versenyre?
-
Mint minden más versenyre, heti két motoros edzés és mellette kondicionáló edzéssel. Valamit a motorok felkészítése maximálisan, hogy a technika 100% legyen.

A verseny délutánján lesz-e lehetőség szurkolóknak a versenyzőkkel pályán kívül találkozni?
A versenyzők már 3 órával az első start előtt ott lesznek így a pályán biztosan tudunk találkozni szurkolókkal a verseny előtt.