Hírek
2020. Április 22. 17:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Tartósan alacsony olajárral kell számolni

Tartósan alacsony marad az olaj ára, még decemberre is csak hordónként 30 dolláron állnak a jegyzések - közölte a K&H Bank vezető elemzője az M1 csatorna szerdai műsorában.
Ezt azt is jelenti, hogy mérsékelt marad az ár a hazai benzinkutaknál is a következő hónapokban, amennyiben a forint nem gyengül jelentősen a dollárral szemben - közölte Németh Dávid. Az elemző szerint azzal együtt sem várható az üzemanyagoknál jelentős drágulás, hogy tartósan alacsony olajár esetén a törvény lehetőséget biztosít a jövedéki adó megemelésére július 1-én.
Az olajár a járvány nyomán kialakult keresletcsökkenés miatt esik, míg korábban napi 90 millió hordó volt a világ napi olajfogyasztása, ez mára napi 65 millió hordóra esett - fűzte hozzá. A keresletcsökkenés miatt megteltek a tárolók, egyebek mellett ezért fordulhatott elő átmenetileg, hogy egy bizonyos olajfajtára negatív árak alakultak ki.
Ugyanakkor, a várakozások szerint a járvány elmúltával is lassan éri csak utol a kereslet a kínálatot, így tartós túlkínálatra, alacsony olaj- és üzemanyagárra lehet számítani - mondta Németh Dávid.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 16. 07:15, hétfő | Belföld
A hét elején többfelé lehet zápor, zivatar, majd visszatér a napos, száraz idő
A hét elején többfelé lehet zápor, zivatar és erős szél, majd visszatér a jellemzően napos, száraz idő - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2025. Június 16. 07:13, hétfő | Belföld
A közel-keleti háború kapcsán is Brüsszel hülyeségeiről beszélt Orbán Viktor
A közel-keleti háború teljesen új helyzetet teremtett, mi pedig nem hagyjuk, hogy az újabb brüsszeli hülyeség árát ismét velünk fizettessék meg.