Városlista
2026. május 21, csütörtök - Konstantin

Hírek

2020. Március 25. 09:01, szerda | Belföld
Forrás: mti/Fotó: MTI/Kovács Tamás

Több száz tonnányi, a védekezéshez szükséges eszköz érkezik még Kínából

Több száz tonnányi, a védekezéshez szükséges eszköz érkezik még Kínából

Több száz tonnányi, a koronavírus-járvány elleni védekezéshez szükséges eszköz érkezik még Kínából - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebook-oldalán közzétett videóban.

Szijjártó Péter kedden fogadta Tuan Csie-lung kínai nagykövetet. A nagykövet hangsúlyozta, hogy Kína külön hálás Magyarországnak, amiért elsőként nyújtott segítséget Kínának a koronavírus-járvány kitörésekor. Kína pedig viszonozza a segítséget - tette hozzá.

A miniszter megköszönte Kína hozzájárulását ahhoz, hogy Magyarország sikeresen tudjon védekezni a koronavírussal szemben. Szólt arról, hogy már eddig is érkezett és a következő napokban, sőt hetekben is több repülőgépnyi szállítmányt vár Magyarország, amelyek több száz tonnányi védekezéshez szükséges anyagot fognak hozni Magyarországra Kínából.

Szijjártó Péter a találkozón hangsúlyozta: a kihívások nem csak arra jók, hogy leküzdjük őket, hanem arra is, hogy megtudjuk, kik az igazi barátok.

A miniszter a Facebook-bejegyzésében hozzátette: "ennyit a keleti nyitás szükségességéről és megalapozottságról".

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 21. 15:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: újjáépül a lengyel-magyar barátság a közlekedésben is

Újjáépítik a lengyel-magyar barátságot a közlekedésben is - írta közösségi oldalán a közlekedési és beruházási miniszter szerdán, miután tárgyalt Dariusz Klimczak lengyel infrastruktúráért felelős miniszterrel.

2026. Május 21. 14:00, csütörtök | Belföld

Megerősített kapacitásokkal készül a MÁV-csoport a hosszú hétvégére

Megerősített kapacitásokkal, több ülőhellyel, erősítésre kész tartalékjárművekkel és nagyobb munkavállalói létszámmal készül a MÁV-csoport a pünkösdi hosszú hétvégére.

2026. Május 21. 11:00, csütörtök | Belföld

Több parlamenti vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezte a Tisza-frakció

A rendszerváltozás újabb mérföldkövének nevezte az országgyűlési Tisza-frakció vezetője szerdán azt, hogy a képviselőcsoport benyújtotta első javaslatcsomagját, benne vizsgálóbizottság felállításáról szóló indítványokkal.