Hírek
2020. Március 13. 05:34, péntek |
Sport
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Törölték a Forma-1-es Ausztrál Nagydíjat
A rendezők törölték pénteken reggel a Forma-1 hét végi szezonnyitó versenyét, az Ausztrál Nagydíjat a koronavírus-járvány miatt. Csupán néhány órával azelőtt döntöttek, hogy elkezdődött volna az első hivatalos edzés.
A sportág irányító testülete (FIA), a Forma-1 és az Ausztrál Nagydíj szervezői közös közleményt adtak ki.
Néhány órával korábban a McLaren csapat visszalépett a versenytől, mert pozitív lett egyik tagjának koronavírus-tesztje. Ezután a FIA a maradék kilenc csapat képviselőivel és a rendezőkkel tanácskozást tartott, és többségi szavazással döntöttek a törlés mellett.
„Tudjuk, hogy ez a hír nagy csalódást kelt sok ezer rajongóban, aki látni akarta a versenyt. De a Forma-1-es család és a tágabb közösség minden tagjának biztonsága, valamint az, hogy a verseny igazságos legyen, fontosabb. Minden jegytulajdonos visszakapja jegye teljes árát” – olvasható a közleményben.
Egyelőre nem lehet tudni, hogy az Ausztrál Nagydíj törlése hatással lesz-e az autós gyorsasági világbajnokság története 71. évadjának többi versenyére is, de az áprilisi Kínai Nagydíjat már korábban törölték, a jövő heti bahreini futamot pedig üres lelátókkal rendezik meg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 15. 10:00, hétfő | Sport
Kajak-kenu Eb - Két arany 5000 méteren, 14 éremmel zártak a magyarok
2026. Június 15. 09:00, hétfő | Sport
Katalán Nagydíj - Hamilton első sikerét aratta a Ferrarival Barcelonában
A hétszeres világbajnok Lewis Hamilton, a Ferrari brit versenyzője nyerte vasárnap a Forma-1-es Katalán Nagydíjat Barcelonában, és a maranellói istálló pilótájaként ez volt az első sikere.
2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Sport
Vb-2026 - Döntetlennel kezdett Brazília
Az ötszörös győztes brazil válogatott 1-1-es döntetlent játszott Marokkóval vasárnap a tengerentúli labdarúgó-világbajnokság C csoportjának nyitómérkőzésén.
2026. Június 13. 10:00, szombat | Sport
Vb-2026 - Paraguay ellen meggyőző játékkal és győzelemmel kezdtek az amerikaiak
A társházigazda amerikai válogatott könnyedén, 4-1-re verte a paraguayi csapatot pénteken a tengerentúli labdarúgó-világbajnokság D csoportjának nyitófordulójában.
