Városlista
2026. január 24, szombat - Timót

Hírek

2011. Január 11. 19:49, kedd | Helyi
Forrás: www.nobilis.hu

Újabb hódító útra indul a szabolcsi alma

Újabb hódító útra indul a szabolcsi alma

A japán ínyencek után Dél-Korea édesszájú lakóit is meghódította a csokoládés almaszirom.

Folytatja távol-keleti diadalmenetét a szabolcsi csokis almaszirom: Japán után Dél-Koreába is indul szállítmány a mátészalkai Nobilis Zrt-től. A világgazdaság egyik "kis tigrise" azonban nem a szomszédos országban bukkant rá a magyar finomságra. A dél-koreai élelmiszeripari szakemberek 2010 októberében a párizsi SIAL Nemzetközi Élelmiszeripari Kiállításon fedezték fel a kelet-magyarországi csemegét, majd a napi szintű levelezéseket és a mintaküldést követően karácsony előtt egy teljes konténernyi árura adták le megrendelésüket. A dél-koreaiak a rakodást raklap nélkül kérték, hogy minél több almaszirom férjen a konténerbe. Közben még arra is vették a fáradtságot, hogy Tokióban személyesen megnézzék a polcokon a Nobilis termékeit.

Január 13-án 49280 tasak csokis almaszirom kel útra Hamburgon keresztül Busan kikötőjébe. Az Ét illetve Tejcsokis almaszirom hosszú hajózás után az ázsiai ország legnagyobb élelmiszer áruházláncának üzleteibe kerül. A kifogástalan minőség megőrzése érdekében a 40 lábas hűtött konténer szállítmányát ezúttal is pára-, ill. hőmérsékletfigyelő kíséri, amelynek adatait a Nobilis munkatársai a behajózás után részletesen elemzik.

Dél-Korea mára a világ egyik vezető gazdasági hatalmának számít és a Föld leggazdagabb országai közé tartozik. A két ország közötti kereskedelmi kapcsolat az elmúlt két évtizedben lendült fel, Magyarország főként vegyi és gyógyszeripari termékeket, elektromos és elektronikai berendezéseket, alkatrészeket, gépeket és különféle fogyasztási cikkeket exportál. A hazai élelmiszeripar zömében csak fagyasztott hússal és húskészítményekkel képviselteti magát a dinamikusan fejlődő országban. Dél-Korea lakói egyébként Japánhoz hasonlóan inkább a tradicionális konyhát kedvelik, külföldi élelmiszeripari termékek közül csak az igazán különlegesek állják meg a helyüket.

Bár a dél-koreaiaknak még közel egy hónapot várniuk kell a nagy kóstolóra, a japánok nem tudnak betelni a magyar alma és a belga csokoládé páratlan párosával: az első szállítmány szeptemberi érkezése óta jelenleg már a harmadik konténer van úton. A magyar termék nem csak a másfél hónapig tartó tengeri utat, az ottani hatósági próbát is kiállta: a japán boltokba ugyanis csak részletes laboratóriumi vizsgálatok után kerülhetett ki az almaszirom.

A megrendelés teljesítése érdekében (a koreaiak Valentin napra az áruházak polcain szeretnék látni az árut) a mátészalkai üzemben a két ünnep között is teljes gőzzel folyt a munka. A japán és a dél-koreai szállításoknak jelentős kihatása lehet a térségben élő kistermelők jövőjére. A cég jelenleg 100 dolgozónak és közel 500 kistermelőnek nyújt megélhetést a halmozottan hátrányos régióban.

.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi

Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik

Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.

2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi

Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására

A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést

2026. Január 24. 08:14, szombat | Külföld

Hatalmas amerikai hadiflotta tart Irán felé

Hatalmas amerikai hadiflotta tart Irán felé – jelentette be Donald Trump amerikai elnök, ugyanakkor reményét fejezte ki, hogy nem lesz szükség a hajók bevetésére.

2026. Január 24. 08:09, szombat | Belföld

KSH: novemberben a bruttó átlagkereset 756 400 forint volt

2025 novemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 756 400, a nettó átlagkereset 525 900 forint volt.