Városlista
2026. április 11, szombat - Zsolt, Leó

Hírek

2024. Február 17. 06:00, szombat | Belföld
Forrás: MTI

Újszülöttet mentettek egy udvari vécéből a tűzoltók Kisújszálláson

Újszülöttet mentettek egy udvari vécéből a tűzoltók Kisújszálláson

Újszülött kisfiút mentettek egy udvari vécéből a tűzoltók csütörtök este a Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei Kisújszálláson - közölte a Kisújszállási Önkormányzati Tűzoltóparancsnokság a honlapján.

A tájékoztatás szerint egy nő udvari vécében szülte meg gyermekét csütörtök este, az újszülött a megszületése után a vécébe esett. A tűzoltók a vécét megbontották és körülbelül egy méter mélyről mentették ki a kisfiút. Azonnal átjárható légutat biztosítottak az újszülöttnek, majd átadták a mentőknek. Az anyát és az újszülöttet is stabil állapotban szállították kórházba - olvasható a közleményben.

A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság az MTI-t pénteken arról tájékoztatta, hogy emberölés kísérletének gyanúja miatt folytatnak eljárást ismeretlen tettes ellen. Az eset körülményeit szakértők bevonásával vizsgálja a rendőrség - írták.

Fotó: Kisújszállási Önkormányzati Tűzoltó-parancsnokság

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 10. 09:00, péntek | Belföld

NVI: szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert a választás végeredménye

Szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert az országgyűlési választás végeredménye - közölte a Nemzeti Választási Iroda (NVI) csütörtökön az MTI-vel.

2026. Április 10. 07:43, péntek | Belföld

Orbán Viktor: Nem adjuk a gyerekeinket Ukrajnának

Nem adjuk se a gyerekeinket, se a fegyvereinket, se a pénzünket Ukrajnának - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a kormánypártok debreceni nagygyűlésén csütörtökön.

2026. Április 09. 15:00, csütörtök | Belföld

Harmadik éve csökken az ipari termelés Magyarországon

2026. Április 09. 11:00, csütörtök | Belföld

Választás 2026 - Harmincötezernél is több delegált lesz a szavazatszámláló bizottságokban

Több mint 35 ezer delegált vesz részt az április 12-ei parlamenti választáson a választási bizottságok munkájában. Négy évvel ezelőtt ez a szám több mint 40 ezer volt.