Hírek
2019. November 14. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Vadászlámpa fényével zavarta a helikopterpilótákat egy férfi a magyar-ukrán határnál
Eljárás indult egy 32 éves magosligeti férfi ellen, aki vadászlámpájának fényével zavarta a magyar-ukrán határtérségben repülő helikopter pilótáit
- közölte a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság a rendőrség honlapján szerdán.
Közleményük szerint a Készenléti Rendőrség pilótái kedd este jelezték, hogy repülés közben valaki erős fényhatással zavarja őket. A tőlük kapott információk alapján a rendőrök megtalálták azt a magosligeti házat, amelynek udvaráról a fényt a helikopterre irányították.
Az ott lakó férfit előállították, a pilóták zavarására használt ledes vadászlámpát lefoglalták.
Az ügyben a Fehérgyarmati Rendőrkapitányság a légi közlekedés rendjének megzavarása bűntett gyanúja miatt indított büntetőeljárást.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 09. 11:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: a MÁVPlusz alkalmazásban is elérhetők térképen a valós idejű késési adatok
A MÁVPlusz alkalmazásban már elérhetők térképen a valós idejű késési adatok - közölte Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter szerdán Facebook bejegyzésében.
2026. Július 09. 09:00, csütörtök | Belföld
Kármán András: az idei új költségvetési hiánycélt augusztus végére határozzák meg
2026. Július 09. 07:25, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: sikerült megerősíteni a világ legerősebb politikai és védelmi szövetségének egységét
Magyar Péter sikeresnek értékelte a NATO kétnapos ankarai ülését a találkozó után, szerda délután közzétett Facebook-bejegyzésében.
