Városlista
2025. október 14, kedd - Helén

Hírek

2020. Március 11. 12:01, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Vádat emeltek a Cegléden két gyalogost elgázoló gyorshajtó ellen

Vádat emeltek a Cegléden két gyalogost elgázoló gyorshajtó ellen

Vádat emeltek egy férfi ellen, aki a megengedett sebességet jelentősen túllépve elgázolt két gyalogost tavaly áprilisban Cegléden - közölte a Pest megyei főügyész szerdán az MTI-vel.

Szabó Ferenc közleményében felidézte: a férfi egy 400 lóerősre átalakított autóval hajtott a ceglédi Kossuth Ferenc utcában 50 helyett óránkénti 145 kilométeres sebességgel. A sebesség túllépése miatt nem tudta megállítani a járművet és elütött két gyalogost, akik át akartak menni az úton. Az egyik gyalogos a helyszínen meghalt, a másik súlyosan megsérült.

A sofőr ellen halálos közúti baleset gondatlan okozásának vétsége miatt nyújtott be vádiratot a Budakörnyéki Járási Ügyészség.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 14. 19:53, kedd | Belföld

Startra készek a turisztikai hitelek

5 egyszerű lépésben, maximum 15 napos ügyintézési határidővel juthatnak kedvező kamatozású hitelhez a turisztikai ágazat szolgáltatói. Október15-től két termék lesz elérhető.

2025. Október 14. 07:16, kedd | Belföld

Az OTP és a magyar állam közösen újítja fel a gödöllői kastélyt

A 20. század nem a mecénások évszázada volt a magyar műemléktörténetben, de ez a korszak most véget ért.

2025. Október 14. 07:14, kedd | Belföld

Orbán Viktort dicsérte Donald Trump

Orbán Viktor egy nagyszerű vezető - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök hétfőn az egyiptomi Sarm-es-Sejkben rendezett békekonferencián.

2025. Október 14. 07:08, kedd | Belföld

Orbán Viktor: ha nincs tárgyalás, nincs béke

Ha nincs tárgyalás, nincs béke - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfő este a Facebookon közzétett bejegyzésében.