Városlista
2026. január 11, vasárnap - Ágota

Hírek

2013. Szeptember 29. 11:54, vasárnap | Helyi
Forrás: MTI/SA

Várossá avatták a szabolcsi Ajakot

Várossá avatták a szabolcsi Ajakot

A település Szabolcs-Szatmár-Bereg megye 28. városa.

Városavató ünnepséget tartottak a Szatmár-Bereg megyei Ajakon vasárnap. Tállai András, a Belügyminisztérium önkormányzatokért felelős államtitkára az ünnepségen a kultúra és a hagyományok ápolásának tiszteletét, a folyamatos fejlődést és a helyiek példaértékű összefogását méltatta.

Kerekes Miklós, Ajak Fidesz-KDNP-s polgármestere a tájékoztatón elmondta, hogy a városban összesen 770 millió forint értékben kezdődtek el fejlesztések. Kiépül a belterületi csapadékvíz-elvezetési rendszer, kerékpárút létesül Kisvárdáig, és több, környékbeli települést kiszolgáló szociális ellátó központot hoznak létre. Előkészítés alatt van egy öt települést magában foglaló, 3,2 milliárd forintos összköltségű szennyvízberuházás is – fűzte hozzá.

A Kisvárdától hat kilométerre fekvő, 3600 lakosú kisváros az egyik legrégibb szabolcsi település, első írásos említése 1270-ből való. A település Szabolcs-Szatmár-Bereg megye 28. városa.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi

Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik

Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.

2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi

Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására

A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést

2026. Január 11. 08:24, vasárnap | Sport

Női kézilabda BL - Metzi győzelmével nagy lépést tett a csoportelsőség felé a Győr

A címvédő Győr 27-24-re győzött a két magyar játékossal felálló francia Metz HB vendégeként a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének szombati rangadóján.