Hírek
2011. Július 01. 14:41, péntek |
Belföld
Forrás: HírTV
Visszafordítható a 2-es típusú cukorbetegség
8 hét alatt visszafordítható a 2-es típusú, vagyis a nem inzulinfüggő cukorbetegség brit szakemberek kutatásai szerint. Módszereiket elsőként önkénteseken próbálták ki, az eredmények biztatóak. A kutatásvezető azonban nem javasolja, h
Alacsony kalóriatartalmú étrenden kellett élniük a kísérletben résztvevőknek, közülük heten 3 hónap elteltével teljesen tünetmentesek voltak.
Az úgynevezett 2-es típusú diabétesz felnőtt korban jelenik meg. Legfőbb oka az elhízás, a rossz étrend, illetve a mozgásszegény életmód. Emiatt a hasnyálmirigy inzulintermelése elégtelen lesz, és megemelkedik vércukorszint. Ezt fordították meg a most alkalmazott eljárással. „Az inzulintermelő sejtek a zsírleadással egy időben kezdenek működni, és 8 hét diéta után az inzulintermelő sejtek újra normálissá váltak” – fogalmazott Roy Taylor, a newcastle-i egyetem professzora.
A mágneses rezonanciás vizsgálatok kimutatták, hogy a betegek hasnyálmirigyének zsírtartalma 8 százalékról a normálishoz közelebb lévő 6 százalékra csökkent. De a szakemberek a kockázatok miatt nem mindenkinek ajánlják az eljárást. „Aki érdeklődik ezután a diéta után, annak el kell mennie az orvosához, hogy vajon ez megfelelő-e neki. Drasztikus, alacsony kalóriájú a diéta, ezért orvosi felügyelet nélkül nem lehet alkalmazni” – nyilatkozta Libby Dowling, a Diabetes UK szóvivője.
A teszt ideje alatt a résztvevők csak diétás italt és keményítőt nem tartalmazó zöldségeket fogyaszthattak, mindössze napi 600 kalória energiatartalommal. (da)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 06. 17:00, szombat | Belföld
Kármán András: fontos, hogy az Európai Beruházási Bank sokkal aktívabb legyen Magyarországon
2026. Június 06. 16:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: végre távozott az MTVA hírhamisító vezérigazgatója
Megkésve, de ma végre távozott a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) hírhamisító vezérigazgatója - írta Magyar Péter miniszterelnök pénteken Facebook-oldalán.
2026. Június 06. 16:00, szombat | Belföld
Megerősítette Magyarország osztályzatát a Fitch Ratings
Megerősítette változatlan negatív kilátással Magyarország hosszú távú államadóskockázati besorolását az eddigi \\\"BBB\\\" - vagyis befektetési ajánlású - szinten a Fitch Ratings.
2026. Június 06. 14:00, szombat | Belföld
Az európai uniós migrációs paktum ellen tüntettek Budapesten
Az Európai Unió migrációs paktumának elutasítását követelték tüntetők jobboldali influenszerek által szervezett demonstráción pénteken Budapesten.
