2024. április 18, csütörtök - Andrea

Templomot is megrongált az erős széllel érkező zivatar Somogyban
2022. Május 29. 05:00, vasárnap | Belföld

Templomot is megrongált az erős széllel érkező zivatar Somogyban

Fákat döntött ki, ágakat szakított le és épületeket, köztük templomot is megrongált az erős széllel érkező zivatar Somogyban - tájékoztatott a megyei katasztrófavédelmi igazgatóság a honlapján szombaton.

Mérsékelte a viharkárokat a jégkármérséklő rendszer
2022. Május 27. 08:02, péntek | Belföld

Mérsékelte a viharkárokat a jégkármérséklő rendszer

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) talajgenerátoros jégkármérséklő rendszerének köszönhető, hogy a szerdai viharok Magyarországion kisebb károkat okoztak, mint a szomszédos államokban

Százszor riasztották a tűzoltókat országszerte a viharok miatt
2022. Május 26. 08:41, csütörtök | Belföld

Százszor riasztották a tűzoltókat országszerte a viharok miatt

Országszerte mintegy száz alkalommal riasztották a tűzoltókat szerdán a heves szél és a jégeső okozta károk miatt - tájékoztatta az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője az MTI-t.

A szélvihar miatt csaknem 2,85 milliárd forintnyi lakáskárt térítenek meg a biztosítók
2022. Február 07. 10:33, hétfő | Belföld

A január végi szélvihar okozta lakáskárokra több mint 27 ezer bejelentés érkezett a biztosítókhoz, amire a társaságok csaknem 2,85 milliárdnyi összeget fizettek már ki, illetve tartalékoltak kárrendezésre

Megközelíthetik az egymilliárd forintot a hétvégi viharok miatti károk
2022. Február 01. 05:00, kedd | Belföld

Megközelíthetik az egymilliárd forintot a hétvégi viharok miatti károk

Megközelíthetik az egymilliárd forintot a hétvégi viharok miatti károk az előzetes adatok alapján; a biztosítók további kárbejelentésekre számítanak.

Házak váltak lakhatatlanná az erős szél miatt
2022. Január 31. 08:53, hétfő | Belföld

Házak váltak lakhatatlanná az erős szél miatt

Átmenetileg lakhatatlanná vált nyolc családi ház a vasárnapi erős szél okozta károk miatt, az azokban élő 34 embert rokonok fogadták be - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője hétfőn.

Letört faágak, kidőlt fák miatt kérték a tűzoltók segítségét
2022. Január 31. 06:00, hétfő | Belföld

Letört faágak, kidőlt fák miatt kérték a tűzoltók segítségét

A viharos szél miatt vasárnap délutánig 550 tűzoltói beavatkozásra volt szükség, a legtöbb segélyhívás Budapestről és Pest megyéből érkezett - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-vel.

Másodfokú riasztásokat adtak ki a viharos szél miatt
2022. Január 17. 16:06, hétfő | Belföld

Másodfokú riasztásokat adtak ki a viharos szél miatt

A viharos szél veszélye miatt több megye számos járására és a fővárosra is másodfokú riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfő délután.

Vasárnap reggel több mint 100 helyszínre riasztották a tűzoltókat
2021. December 13. 06:00, hétfő | Belföld

Vasárnap reggel több mint 100 helyszínre riasztották a tűzoltókat

Vasárnap reggel már több mint száz helyszínre riasztották a tűzoltókat országszerte a viharos szél miatt. Délelőtt templomot, kollégiumot, szállodát rongált meg a szél,

Országszerte tombolt a szél, Nógrádban fa dőlt egy iskolára
2021. Augusztus 17. 08:59, kedd | Belföld

Országszerte tombolt a szél, Nógrádban fa dőlt egy iskolára

Rádőlt egy fenyőfa a hétfő éjszakai viharban egy iskolára a Nógrád megyei Ecsegen - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság kedden az MTI-vel.

Jellemzően kidőlt fák, letört faágak miatt riasztották a tűzoltókat
2021. Augusztus 16. 10:01, hétfő | Belföld

Jellemzően kidőlt fák, letört faágak miatt riasztották a tűzoltókat

Jellemzően kidőlt fák, letört faágak miatt riasztották a tűzoltókat a vasárnap esti viharral összefüggésben - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője hétfő reggel az MTI-vel.

Hétfőn tetőzik a kánikula, este viharos széllel érkezik a hidegfront
2021. Augusztus 16. 08:54, hétfő | Belföld

Hétfőn tetőzik a kánikula, este viharos széllel érkezik a hidegfront

Hétfőn tetőzik a hőség: emiatt több megyére a legmagasabb fokú figyelmeztetést is kiadta a meteorológiai szolgálat. Várhatóan este viharos széllel érkezik meg a hidegfront, de már délutántól is lehetnek heves zivatarok.