Hírek
2016. Április 28. 11:42, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Javult a nők és a fiatalok foglakoztatási mutatója

A foglalkoztatás bővülésén belül pozitívum, hogy javult a nők és a fiatalok foglalkoztatási mutatója - emelte ki Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter csütörtökön az M1 aktuális csatornán,
a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) csütörtökön közzétett, első negyedéves munkanélküliségi és foglalkoztatási adatait kommentálva.
A KSH jelentése szerint az első negyedévben tovább nőtt a foglalkoztatottak száma, a 15-64 évesek között a foglalkoztatási ráta 65,1 százalékra emelkedett az egy évvel korábbi 62,4 százalékról.
A tárca vezető rámutatott: 54 ezerrel több nő dolgozik 2016 első három hónapjában, mint egy évvel korábban, a 15-24-es korosztályban a munkanélküliség pedig 14 százalékra csökkent, az 5 évvel ezelőtti 30 százalék körüli szintről.
Kérdésre válaszolva elmondta: a 2017-es költségvetésben 350 milliárd forintot szántak a korábbi programok folytatására a közfoglalkoztatásban. A kormány azt tűzte ki célul, hogy átképzésekkel, felnőtt képzésekkel a közfoglalkoztatásban szereplőket is hozzá tudják segíteni a hosszú távú elhelyezkedéshez.
A Nemzetgazdasági Minisztérium az MTI-nek eljutatott közleményben csütörtökön azt írta, hogy a versenyszféra bővülésének, a munkát terhelő adók csökkentésének, a munkahelyvédelmi akciónak és a 2013-ban bekövetkezett növekedési fordulatnak köszönhetően folyamatosan emelkedik a foglalkoztatottság Magyarországon, összhangban a kormány célkitűzéseivel.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 03. 08:56, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: nem vállalom azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért
Azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért, nem szeretném vállalni, és nem is fogom – jelentette ki a miniszterelnök szombaton Esztergomban az MCC Feszten.
2025. Augusztus 03. 08:55, vasárnap | Belföld
Duna House: az Otthon Start program megmozgatja az ingatlan- és hitelpiacot is
A nyári hónapokra jellemző, visszafogottabb aktivitással telt a július a hazai ingatlanpiacon, az Otthon Start program hatása viszont gyorsan meglátszott az érdeklődések növekedésében - közölte a Duna House pénteken.
2025. Augusztus 03. 08:55, vasárnap | Belföld
MOHU: a forgalommal arányosan változik a visszaváltási rendszer kezelésiköltség-számítása
A forgalommal arányosan változik a visszaváltási rendszerben a kezelési költségek számítása, a módosítás újabb kereskedőket ösztönözhet a csatlakozásra
2025. Augusztus 02. 08:57, szombat | Belföld
Pride: Gyanúsítottként hallgatták ki Karácsony Gergelyt a Budapest Büszkeség rendezvény szervezése ügyében
Gyanúsítottként hallgatták ki Karácsony Gergely főpolgármestert a Budapest Büszkeség (Budapest Pride) rendezvény szervezése ügyében pénteken Budapesten.